Haber

Pakistan’daki intihar saldırısında 9 asker hayatını kaybetti

İSLAMABAD, 1 Eylül (Xinhua) — Pakistan’ın kuzeybatısındaki Hayber Pakhtunkhwa eyaletinde düzenlenen intihar saldırısında 9 asker hayatını kaybetti, 5 asker de yaralandı.

Pakistan ordusunun medya kanadı Inter-Services Halkla İlişkiler (ISPR) tarafından perşembe gecesi yapılan yazılı açıklamada, Bannu’nun Jani Khel bölgesinde motosikletli bir intihar bombacısının askeri konvoyun yakınında kendisini havaya uçurduğu belirtildi. ilin ilçesi.

Açıklamada bölgenin güvenlik güçleri tarafından kordon altına alındığı ve bölgedeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon yürütüldüğü bildirildi.

Pakistan ordusundan yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin terör tehdidini ortadan kaldırma konusunda kararlı olduğu, bu tehditlerin askerlerin hayatına mal olması durumunda kararlılıklarının daha da güçleneceği vurgulandı.

Ordunun verdiği bilgiye göre, geçen hafta başında Hayber Pakhtunkhwa eyaletine bağlı Güney Veziristan bölgesinde çıkan çatışmada 6 asker hayatını kaybetti, 4 terörist de öldürüldü.

haberdaday.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu