Haber

Yenişehir’de Ata’ya saygı duruşu

Mersin Yenişehir Belediyesi, Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84’üncü yıl dönümü nedeniyle anma merasimi düzenledi. Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk sunma merasimine katılırken, Yenişehir Belediyesi ana hizmet binası önünde de Ata’ya hürmet duruşunda bulunuldu.

Yenişehir Belediyesi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle anma merasimi düzenledi. Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan merasime belediye lider yardımcıları, ünite müdürleri ve belediye işçileri katıldı. Çelenk sunumunun akabinde saatler 09.05’i gösterdiği anda siren sesi eşliğinde iki dakikalık hürmet duruşunda bulunuldu. Hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın akabinde Atatürk Anıtı’na karanfil bırakıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk sunma merasimine katılan Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “ İşgal edilmiş topraklardan bir vatan yaratan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Ulu Önderimizi aramızdan ayrılışının 84.yılında sonsuz saygı ve özlemle anıyoruz. Atatürk’ün ışığı sönmez, izleri silinmez.”dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu