Haber

Erdoğan, Cumhur İttifakı’nda yer alamayan BBP Genel Başkanı Destici’yi atayacak

Türkiye’de milletvekilliği seçimleri sandık başında biterken Pazar günü tamamlandı ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tipte kaldı. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Oy potansiyelimiz yüzde 30’un üzerinde” dedi ve katılımın oldukça yüksek olduğu seçimde en büyük sürpriz yaşandı.

BBP MECLİSTE OLMAYACAK

İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı olan Destici, kendisi dahil meclise girmeyi başaramadı. Yaşanan hayal kırıklığı siyasetin kulislerinde büyük yankı uyandırdı.

SEÇİMİ KAZANIRSA DESTİCİ’Yİ YARDIMCISI YAPAR

Haberler.com’un edindiği lobi bilgilerine göre; Cumhur İttifakı’nı, ittifakı oluşturan partileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı her fırsatta destekleyen Destici’ye Erdoğan’ın sürpriz bir planı vardır. Buna göre, dün Beştepe’de Destici ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, seçimi kazanması halinde BBP liderine genel başkan yardımcılığı görevini vereceği söylendi.

“2.TURDA DAHA YÜKSEK BİR FARKLA KAZANACAĞINA İNANIYORUM”

Öte yandan Destici, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştük. Öncelikle bitirdiğiniz için şahsım ve camiam adına tebriklerimi ilettim. 28 Mayıs’ta 2.’si yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de değerlendirdik. terimleri kullandı.

haber-gursu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu